شما اینجا هستید مجلهدانستنی ها چه نوع شیرینی مناسب خواستگاری است؟

چه نوع شیرینی مناسب خواستگاری است؟

یکشنبه 14 مرداد 97       دانستنی ها
چه نوع شیرینی مناسب خواستگاری است؟

اگر قصد دارید به خواستگاری بروید یا قرار است برایتان خواستگار بیاید، حتما با این سوال مواجه شده‌اید که چه نوع شیرینی مناسب خواستگاری است؟

مراسم خواستگاری یکی از مهم‌ترین رسوم برای مردم ایران است. این مهمانی، اولین باب آشنایی برای شروع یک رابطه طولانی بین زن و مرد است. معمولا خانواده‌ها حساسیت بیش از حدی برای برگزاری مراسم خواستگاری دارند.

در این مراسم، خانواده دختر حتما باید از میوه و شیرینی مناسب خواستگاری استفاده کنند. خانواده پسر هم با یک دسته گل زیبا و شکیل و یک جعبه شیرینی مناسب، به این مراسم بروند.
تزیین جعبه شیرینی خواستگاری بسیار مهم است. این کار نشان دهنده میزان سلیقه خانواده داماد و اهمیت دادن به عروس آینده‌شان است.

منظور از میوه و شیرینی خواستگاری، میوه‌ها و شیرینی‌هایی هستند که برای یک مراسم رسمی مناسبند. مثلا شما نمی‌توانید در پذیرایی خواستگاری با نان خامه‌ای یا انار از مهمانانتان پذیرایی کنید.
یکی دیگر از موارد مهم در این مراسم، کیفیت میوه و شیرینی است. سعی کنید از میوه‌فروشی‌ها و قنادی‌های معتبر که از کیفیتشان مطمئن هستید، میوه و شیرینی تهیه کنید.


یکی از قنادی‌هایی که می‌توانید برای خرید شیرینی مناسب خواستگاری به آن مراجعه کنید، قنادی ناتلی است. این قنادی به دلیل داشتن جعبه‌هایی با طرح گل‌های زیبا و متنوع می‌تواند شما را از تزیین جعبه شیرینی بی‌نیاز کند.
در اینجا چند نمونه میوه‌، گل و شیرینی‌های مناسب برای مراسم خواستگاری را به شما معرفی خواهیم کرد.


گل مناسب خواستگاری

شیرینی مناسب خواستگاری, شیرینی خواستگاری, مراسم خواستگاری

برای دسته‌گل خواستگاری از گل‌هایی مانند داوودی و گلایول و شب‌بو استفاده نکنید. این گل‌ها اغلب در مراسم ختم و عزاداری استفاده می‎شوند و بردن آنها به مراسم خواستگاری صورت خوشی ندارد.

از گلدان یا ‌گل‌هایی که به صورت افقی دسته‌بندی و تزیین شده اند استفاده نکنید. بهترین حالت استفاده از سبد گل است که ظاهر شکیل‌تری دارد و می‌تواند نشانه‌ای از سلیقه خوب شما باشد.

برخی  معتقدند گل زرد نماد نفرت است؛ گرچه این حرف خرافات بوده و پایه و اساسی ندارد، اما بهتر است در مراسم خواستگاری از گل‌هایی با رنگ سفید، قرمز، صورتی یا نارنجی استفاده کنید.

مناسب‌ترین گل برای چنین مراسمی، گل رز است که می‌تواند نشانه عشق و محبت باشد.

یادتان باشد زیبایی یک دسته‌گل خیلی مهم‌تر از گرانقیمت بودن آن است. سعی کنید به جای انتخاب گل‌های گران، از گل‌هایی مناسب و زیبا با رنگبندی جذاب استفاده کنید.میوه مناسب خواستگاری

در مراسم خواستگاری، بهتر است از میوه‌هایی مانند خیار، سیب و موز استفاده شود. میوه‌هایی مانند انار، پرتقال و هندوانه به هیچ وجه برای خواستگاری مناسب نیستند.

این میوه‌ها به علت آبدار بودن می‌توانند باعث کثیف شدن دست و صورت مهمانان شده و آنها را دچار زحمت کند.


شیرینی مناسب خواستگاری

شیرینی مناسب خواستگاری باید ترجیحا خشک و کوچک باشد. خوردن شیرینی‌های بزرگ یا خامه‌دار در یک مراسم رسمی، بسیار دشوار است.

در انتخاب شیرینی حتما به طعم و کیفیت آن دقت کنید. شیرینی‌ها باید ترد و تازه باشند. استفاده از شیرینی‌های مانده با ظاهر زشت و نامناسب در چنین مراسمی اصلا درست نیست.

خانواده داماد هم باید در انتخاب شیرینی دقت کنند. کیفیت شیرینی و زیبایی جعبه‌ آن می‌تواند شما را باسلیقه جلوه دهد. می‌توانید جعبه شیرینی را با روبان‌های کاغذی یا پارچه‌ای تزیین کنید. یا به قنادی‌هایی مراجعه کنید که بسته‌بندی‌های زیباتری نسبت به شیرینی فروشی‌های معمولی دارند.

خانواده دختر باید از شیرینی که خانواده پسر آور‌ده‌اند نیز، استفاده کنند. می‌توانید شیرینی خواستگار را در ظرفی جدا چیده، به مهمانان تعارف کنید و حتما خودتان هم از آن بچشید.

اگر برای مراسم خواستگاری قصد دارید از قنادی ناتلی خرید کنید، ما بهترین و مناسب‌ترین شیرینی‌های خواستگاری موجود در این قنادی را به شما معرفی می‌کنیم.


۱- شیرینی پاپیون نسکافه پیچ

یکی از مناسب‌ترین شیرینی‌ها برای مراسم خواستگاری، پاپیون است که معمولا همه افراد طعم ترد آن را دوست دارند. این شیرینی خوشمزه با شربت، مغزی آناناس و پودر پسته تزیین شده است.

شیرینی مناسب خواستگاری, شیرینی خواستگاری, مراسم خواستگاری

لینک خرید اینترنتی پاپیون نسکافه پیچ


۲- شیرینی خشک مخصوص

این شیرینی ۴ مدل مختلف دارد.

خشک مخصوص دو رنگ، خشک مخصوص مربایی، خشک مخصوص بادام و نسکافه و خشک مخصوص با ژله آناناس، مدل‌های متفاوتی هستند که می‌توانید با توجه به سلیقه‌ خود یک یا ترکیبی از هر ۴ مدل آن را انتخاب کنید.

شیرینی مناسب خواستگاری, شیرینی خواستگاری, مراسم خواستگاری

خرید اینترنتی شیرینی خشک مخصوص دو رنگ


۳- شیرینی ساق عروس

در این شیرینی خوشمزه از مربای سیب استفاده شده و می‌تواند برای مراسم خواستگاری بسیار مناسب باشد.

خرید اینترنتی شیرینی ساق عروس

 

۴- تارت گردو

تارت گردو، ترکیبی از پودر پسته، شکلات سفید و کاکائویی، مغز بادام و مغز گردو است. از این شیرینی در مراسم رسمی مانند خواستگاری و جشن عروسی استفاده می‌شود.

شیرینی مناسب خواستگاری, شیرینی خواستگاری, مراسم خواستگاری

 

خرید اینترنتی تارت گردو


۵- شیرینی فلورانس

شیرینی فلورانس ترکیبی از شیرینی خشک و تر بوده و از نان تخته‌ای وانیلی و کاکائویی و فروتفیل آلبالو تشکیل شده است.

شیرینی مناسب خواستگاری, شیرینی خواستگاری, مراسم خواستگاری

خرید اینترنتی شیرینی فلورانس


۶- شیرینی روتکا

شیرینی روتکا از ۳ مدل مختلف تشکیل شده است. شیرینی روتکا کنجدی، پسته‌ای و گردویی که مانند شیرینی خشک مخصوص می‌توانید مطابق سلیقه خود،‌یک یا مخلوطی از مدل‌های آن را انتخاب کنید.

شیرینی مناسب خواستگاری, شیرینی خواستگاری, مراسم خواستگاری


خرید اینترنتی شیرینی روتکا


اگر علاقه‌ای به شیرینی‌های خشک ندارید و ترجیح می‌دهید از شیرینی‌های تر برای مراسم رسمی استفاده کنید؛ بهتر است مدلی از شیرینی‌های تر کوچک و میوه‌دار را انتخاب کنید.

به عنوان نکته آخر به یاد داشته باشید که بهتر است به جای قیمت، به کیفیت شیرینی دقت کرده و با یک شیرینی تازه، خوشمزه و باکیفیت از مهمانانتان پذیرایی کنید.


بسته‌بندی و جعبه‌های زیبای ناتلی

قنادی ناتلی با بهره‌گیری از دانش متخصصان، جعبه‌های مخصوصی برای شیرینی‌های خود تهیه کرده است. این جعبه‌ها به علت داشتن بافت گیاهی،‌ کمترین آسیب را به محیط زیست وارد می‌کنند.


روی این جعبه‌ها، طرح‌های جذاب و زیبایی از گل‌های متنوع وجود دارد. با استفاده از آنها دیگر نیازی به تزیین جعبه شیرینی مراسم خواستگاری ندارید.

شیرینی مناسب خواستگاری

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نشده است.
دیدگاه خود را به عنوان نظر اول ثبت کنید.
به مطلب «چه نوع شیرینی مناسب خواستگاری است؟» امتیاز دهید:
 
نقد و بررسی خود را راجع به این مطلب با دیگران به اشتراک بگذارید.
برای ثبت نظر، نیاز است ابتدا به مطلب امتیاز دهید

logo-samandehi