شما اینجا هستید مجلهدانستنی ها والدین به جدول ارزش غذایی محصولات غذایی دقت کنند

والدین به جدول ارزش غذایی محصولات غذایی دقت کنند

دوشنبه 08 آبان 96       دانستنی ها
والدین به جدول ارزش غذایی محصولات غذایی دقت کنند

 میثم نیک دهقان با اشاره به این که جدول ارزش مواد غذایی از جمله موارد ضروری در هنگام خرید است،  اظهار داشت:  این حق مسلم خریدار است تا از محتوای آن چیزی که برای خرید در نظر گرفته است آگاهی کامل داشته باشد تا بتواند مواد غذایی بهتر و سالم‌تری را انتخاب کند.
مدیر عامل ستاک ادامه داد:  در واقع آن چه بر روی برچسب گفته می‌شود باید به طور ساده و قابل درک برای همه باشد و مشخصات آن محصول ذکر شده باشد تا مصرف کننده بتواند به راحتی از آن استفاده کند.

نیک دهقان با بیان اینکه هدف از ایجاد جدول ارزش مواد غذایی این است که افراد نسبت به مواد غذایی که مصرف می‌کنند آگاه باشند، گفت: مصرف کنندگان مواد غذایی باید در خرید کالاهای مورد نظر خود بعد از دیدن تاریخ تولید به جدول ارزش مواد غذایی هم توجه کنند تا بدانند که  به ازای مصرف مقدار مشخصی از این ماده غذایی چه مقدار از چربی، چربی کل، چربی اشباع، چربی ترانس، کلسترول، سدیم، کربوهیدرات کل، فیبر رژیمی، شکر، پروتئین، ویتامین‌ها و مواد معدنی دریافت می‌کنند.

مدیرعامل ستاک با تاکید بر این که این جدول ابزاری برای سنجش میزان سالم بودن محصولات غذایی است، تصریح کرد: مطالعات نشان می‌دهد با برچسب‌گذاری مواد غذایی تغییرات بسیاری در بینش و عملکرد افراد رخ داده است. علاوه بر افزایش سطح آگاهی آنها نسبت به محتوای مواد مغذی موجود در محصولات غذایی، انتخاب‌های آنها هدفمندتر شده است و در نتیجه مواد غذایی سالم‌تری را انتخاب می‌کنند.

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نشده است.
دیدگاه خود را به عنوان نظر اول ثبت کنید.
به مطلب «والدین به جدول ارزش غذایی محصولات غذایی دقت کنند» امتیاز دهید:
 
نقد و بررسی خود را راجع به این مطلب با دیگران به اشتراک بگذارید.
برای ثبت نظر، نیاز است ابتدا به مطلب امتیاز دهید

logo-samandehi