شما اینجا هستید مجلهدانستنی ها 12 کافی‌شاپ زنجیره‌ای برتر در سراسر جهان

12 کافی‌شاپ زنجیره‌ای برتر در سراسر جهان

سه شنبه 02 آبان 96       دانستنی ها
12 کافی‌شاپ زنجیره‌ای برتر در سراسر جهان

امروزه مصرف قهوه در سراسر جهان بصورت گسترده‌ای افزایش یافته است و کافی‌شاپ‌ها نقش مهمی در مصرف قهوه مردم دارند. شاید شما نیز مشتاق باشید قهوه‌ی خود را در یک محیط آرام و زیبا نوش جان کنید و با دوستان و آشنایان خود از نوشیدن قهوه موردعلاقه‌ی خود لذت ببرید.
در این مطلب بزرگترین کافی‌شاپ‌های دنیا معرفی شده‌اند. امیدواریم از خواندن آن لذت ببرید. با ما همراه باشید.


 12- کافی شاپ Gloria Jean’s Coffees


این کافی‌شاپ حدود 20 سال پیش توسط دو تاجر و عاشق قهوه در استرالیا تاسیس شد. هم اکنون بیش از 400 شعبه از این کافی‌شاپ تنها در خود کشور استرالیا فعالیت می‌کند. نخستین شعبه از این کافی شاپ موفق در سال 1996 در استرالیا افتتاح شد و کمتر از 8 سال بعد شعبه‌های این کافی‌شاپ به 200 عدد نیز رسید.

 

 11-  Caribou Coffee

”زندگی کوتاه است، بخاطر آن بیدار بمانید!“
این شعار اصلی این کافی‌شاپ بزرگ است. این کافی‌شاپ در کشور امریکا قرار دارد و سالانه مشتریان زیادی را از سرتاسر آمریکا جذب می‌کند.

 

10- Coffee Beanery

نخستین شعبه از این کافی‌شاپ در سال 1967 توسط دو نفر به نام‌های JoAnne و Julius Shaw پایه‌گذاری شد. Coffee Beanery در سراسر دنیا شعبات گوناگونی دارد و علاوه بر محیط کافه‌ بصورت مستقل دانه قهوه و پودر آن را به فروش می‌رساند.

 

9- Dunkin’ Donuts


این برند که یک برند قهوه نیز هست کافی‌شاپ بسیار معروفی در سراسر دنیاست. البته Dunkin’ Donuts تنها یک کافی‌شاپ نیست بلکه به عنوان یک فست‌فود زنجیره‌ای نیز شناخته شده است. این کافی‌شاپ و فست‌فود زنجیره‌ای بیش از 11 هزار شعبه در سرتاسر جهان شعبه دارد و در سال 2012 بالغ بر 9 بیلیون دلار درآمد داشته است.

 

8- Starbucks Coffeeقطعا این نام برای همه‌ی قهوه دوستان نامی آشناست. استارباکس یکی از بزرگترین و مشهورترین کافی‌شاپ‌های زنجیره‌ای جهان است. نخستین شعبه از  این کافی‌شاپ در سال 1971 توسط سه شخص به نام‌های Jerry Baldwin ،Zev Siegl  و  Gordon Bowker افتتاح شد. استارباکس حدود 25 هزار شعبه در سراسر جهان داراست و در سال 2014 مبلغی حدود 16 بیلیون دلار درآمد داشته است.
این کافی‌شاپ مورد علاقه‌ی بسیاری از شخصیت‌های معروف و مشهور قاره‌ی آمریکا است و به دلیل استفاده از موادی که در طبیعت بازیافت می‌شوند در بین کافی‌شاپ‌ها شناخته شده است.

7- McCafe


این کافی‌شاپ زیر نظر رستوران‌های بین‌المللی McDonald’s قرار دارد و در سال 1991 توسط Dick  و Mac  استارت خورد، البته به صورت رسمی و گسترده در سال 2002 آغاز به کار کرد و به سرعت حدود 300 شعبه زنجیره‌ای در سراسر دنیا بازگشایی شد.

6- Costa Coffee


یکی از کافی‌شاپ‌های زنجیره‌ای که سرعت رشد و پیشرفت زیادی داشته است این کافی‌شاپ است. این کافی‌شاپ به عنوان بزرگترین کافی‌شاپ انگلستان محسوب می‌شود و همجنین دومین کافی شاپ بزرگ جهان. Costa Coffee توسط یک شخص انگلیسی بنام Whitbread پایه‌گذاری شده است. هم اکنون این کمپانی بیش از 3000 شعبه در اختیار دارد و رشد سریعی نیز داشته است. طبق آخرین  اطلاعات درآمد این شرکت به 340.9 بیلیون دلار رسیده است .

 5- Tully’s Coffee


در سال 1992 نخستین شعبه از این کافی‌شاپ در شهر Seattle  افتتاح شد و سپس به سراسر جهان گسترش یافت. تعداد کارکنان این کافی‌شاپ در سراسر جهان حدود 700 نفر می‌باشد و چیزی حدود 36 بیلیون دلار درآمد دارد.

 

4- Peet’s Tea and Coffee


یکی دیگر از کافی‌شاپ‌های معروف دنیا Peet’s Tea and Coffee است. این برند در سال 1966 بنیان‌گذاری شد. این کافی‌شاپ در سراسر دنیا شناخته شده است و هنگامی که اسم یک اسپرسوی خوب می‌آید بسیاری نام این برند را به یاد می‌آورند.در سال 2008 همانگونه که پیش‌بینی می‌شد درآمد آن به بیش از 284 میلیون رسید.

 

3- Lavazza Coffeeلاواز که به عنوان یک برند قهوه ایتالیایی خوب در جهان شناخته شده است کافی‌شاپ‌های متعددی را در سراسر جهان بازگشایی کرده است که با موفقیت چشمگیری نیز روبرو شده‌اند. تعداد کارکنان لاوازا امروزه از 4000 نفر نیز عبور کرده است و در حدود 100 کشور جهان نیز شعبات مختلفی دارد. 4 عدد از بزرگترین شعبات این کافی‌شاپ در کشور ایتالیا قرار دارد که درآمد حاصل از همین 4 شعبه  به 17 بیلیون در سال می‌رسد.
این شرکت در فعالیت‌های خیرخواهانه نیز سهمی داشته است و 25 مدرسه در سراسر جهان برای کودکانی که به دلیل فقر مالی نمی‌توانند به تحصیل بپردازند تاسیس کرده است.

 

2- Bewley’sاین کافی‌شاپ زنجیره‌ای به عنوان قدیمی‌ترین کافی‌شاپ دنیا شناخته شده است و در آمریکا قرار دارد. Bewley’s ابتدا به دلیل ارائه‌ی انواع نوشیدنی‌های ایرلندی مورد توجه قرار داشت اما به تدریج انواع قهوه‌ها و چای‌های گوناگون را عرضه کرد. شعبه‌های مختلف این کافی‌شاپ در سراسر قاره‌ی آمریکا بخصوص در مناطق شمالی آن وجود دارد.

 

1- Tim Hortons


این کافی‌شاپ در کانادا قرار دارد و به عنوان یکی از بزرگترین و بهترین کافی‌شاپ‌های جهان شناخته شده است. قهوه‌‌ای که در این کافی شاپ سرو می‌شود از بهترین انواع قهوه است و همیشه بصورت تازه سرو و مصرف می‌شود.

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نشده است.
دیدگاه خود را به عنوان نظر اول ثبت کنید.
به مطلب «12 کافی‌شاپ زنجیره‌ای برتر در سراسر جهان» امتیاز دهید:
 
نقد و بررسی خود را راجع به این مطلب با دیگران به اشتراک بگذارید.
برای ثبت نظر، نیاز است ابتدا به مطلب امتیاز دهید

logo-samandehi